Kullanıcı Adı

:   Şifre :

 Şifremi Unuttum

SORULARA CEVAP VERİYORUM(2)

Sorulara cevap veriyorum (2) Rahman ve rahim Allahın adıyla. Değerli gençler, değerli kardeşler, merhabalar.
15/02/2011 - 07:06

 

Sorulara cevap veriyorum( 2)

Rahman ve rahim Allahın adıyla.

Değerli gençler, değerli kardeşler, merhabalar.

Sitemizde 15.02.2011 tarihine kadar bir değişiklik olmayacağını söylemiş, sorularınız varsa sorabileceğinizi belirtmiştik. Bu gün bazı soruların cevabını vermeye çalışacağım, lütfen kırılmayın,sitedeki aksaklıklarımızı yadırgamayın. Unutmayın gençler, hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değildir.

Ömür çok çabuk geçiyor. Bugün gençsiniz, bende dün gençtim. Gençlik öyle çabuk geçiyor ki, ancak gençlik geçip gittikten sonra fark ediyor insan.

Hayatın çok seri akışından dolayımıdır, yoksa takdiri ilahi midir bilinmez, sitemizde bir türlü hayallerimizi gerçekleştirmedik.

En büyük hayalim, haftada bir amatör gençlerle ( bu gençlerde mektup dergisi ve bütün kitaplarımı okuyanlardan olacak).Bakış açılarımız bizleşmiş olarak onlarla bir sitkom birde dizi yapmak… Yarışmalar açmak… Tartışma platformu oluşturmak… Her gün en az iki saatimi gençlere ayırmak… Radyo programı yapmak vb. Olmadı. Neden olmadığını mektup radyosunu yeniden açtığımız da anlatırım Allah izin verirse. Şimdi sorularınıza geçeyim:

Soru: Siz Avrupa dan ne zaman geliyorsunuz? -Bir çok okuyucu-

Cevap: Oturum işlerim bitti, kısmetse, bir de anju yaptırıp döneceğim. Bu arada araştırmalarımı bitirmek üzereyim. İnşaallah Nisan ya da Mayıs da güzel ülkemde olacağım.

Soru: Türkiye'de konferanslar verecek misiniz?-Birçok okuyucu-

Cevap: Allah'ın izniyle tabi ki vereceğim. Ama zamanı şimdiden vermek zor. Belki Eylül-Ekimde…

Soru: Senden ummazdım abla, '' Kürtçe resmi dil olmaz '' demişsin. Bunu senden duymak beni yıktı, doğru mu ? Samet Seyyitoğlu Diyarbakır.

Cevap: kardeşimiz, her şeyin sapıtıldığı dünyamızda, bazen niyetler tam anlatılamıyor. Ben bugün ki, ırkçıların koyduğu yasaların hakim olduğu ortamda, Kürtçenin resmi dil olmasının en büyük zararı Kürt gençlere olacak kanaatindeyim. Yasalar ve şartlar düzeltilirse o zaman tabi ki Kürtçe resmi dil olmalı. Fakat bir millet meclisinde iki dil olmaz.(Türkçeye bu nefret niye?) Ya, Türkiye eyalet olur, Osmanlıda olduğu gibi ya da başka formüller bulunur, o zaman Kürtçe resmi dil olur. Zaten Türkiye nin en eski dili Kürtçedir bunu kim inkar edebilir ki. Şunu da söyleyeyim, PKK işi inada bindirdiği için de Kürtlerin içinde de, ırkçı Türkler kadar ırkçı Kürtler de dikkat çekiyor.İki tarafın ırkçıları maf edecek huzurumuzu. Irkçı Türkler çok büyük yanlış yaptı. Onlar Kürtçeye düşmanlar, ırkçı Kürtler de yada PKK'lılar da Türkçeye karşı ara da ki fark nedir? İki tarafta aynı. Türkçe, Kürtçe, Lazca, Çerkezce, Gürcüce, Arapça, İngilizce vs. hepsi Allah'ın yarattığı lisanlar,hepsi Allah’ın ayetleridir. Kendini bilmez, üçbeş ırkçı Türkün Kürtlere yaptıkları soysuzca zulümler den dolayı,ırkçı Kürtlerin de masum Türkçe den intikam almaya kalkmasını anlayamıyorum. Bende Gürcüyüm.Bende mi Türkçeye düşman olayım?  Kürdü Türkü şunu bilmeli: Bir ülkede, bayraklara ve lisanlara İslam'ın dediği gibi yaklaşılmadıkça bu kavgalar asla bitmeyecek,bitmez ve asla bitemez. Neden kimimiz Mustafa Kemal'in kimimiz Aponun sözlerini Allah'ın sözüymüş gibi dinliyoruz, Allah'ın sözünü bir yaratan ,bir ilah olarak dinlemiyoruz? Bu soruyu düşünmenizi umuyorum.

Soru: Mektup Dergisini neden tekbaşına çıkardınız? Mehmet Şevket Eygi'ye mi özendiniz?Fatma Karaman

Cevap: Hayır özenmek değil, ayıplamıştım gençlik yıllarında. Kişi, ayıpladığı başına gelmedikçe ölmezmiş ya, ben de daha ölmediğime göre. Neden tek başıma yazdığımın cevabını mektup dergisi yeni şablon 1 ve 2 de yazdım. Merak ediyorsanız oradan okuyun. İnsan aynı şeyleri tekrar yazmak istemiyor. Şu da bilinsin, Mektup Dergisi Der-kit'tir. Hem dergi hem kitaptır. O yüzden tek başına yazmak yadırganmamalı.

Soru: Sizi eleştiren okuyucularınız var mı? Araların da unutamadığınız bir okuyucunuz var mı? Bunu nedense çok merak ediyorum.-Hüseyin Delikanlı-

Cevap: Tabi ki var… Fakat bir okuyucum vardı, geç buldum erken kaybettim.Yalancılara inansa gerek artık benim okuyucum değil, fakat o okuyucu mu unutamıyorum, eleştirileri bir harikaydı. Bazen haddi aşıyordu ama hiç pususu olmayan bir aynaydı o. Bana beni çok net gösteriyordu. Kısmet o kadarmış.

Bir de kürdo var, onunla hala devam ediyor alışverişimiz Yakup var, Musa var, Emine var, Seher var vd, fakat bu kardeşlerimizle görüşmemiz sürüyor.

Eleştiri yapan şunlara dikkat ederse, her zaman eleştiriye açığım:

1- Hakaret etmekle, eleştirmek arasındaki kalın çizginin ne olduğunu bilecek.

2- Neyi eleştiriyorsa, onun İslam dan şer -i delillerden bana kaynağını gösterecek. (Şer-i deliller kaynağı ikidir: kitap sünnet)

3- Küstahlıkla ,ihlaslılık arasındaki medeniyet farkını bilen olacak.

Bu şartları bilen ve uygulayan insanların eleştirisi başım gözüm üstüne.

İmza gününde bir teşkilat mensubu bir genç kız geldi ''sana söyleyeceklerim var '' diyen genç kız nefretinden titriyordu . Nefretinin sebebi onun grubundan olmamam ve onlarla çalışmamamdı.Kendilerini cennete gidecek fırkalardan biri olarak gördüğünden, ben de onlarla çalışmadığıma göre…Bana dediki ''ben sana bile merhamet edemem” Başka bir söz daha dedi ama sinirimden anlamadım. Kendimi zor tuttum.Şartlanmıştı genç kız… aldanmıştı… eleştirecekti ama nefreti izin vermediğinden eleştirisi hakarete dönüştü.Ben de”şuan da beni çok sinirlendirdin.Sen İslam’ı öğren öyle gel.Kendi gurubuna da:Her gurup kendi metotlarına göre İslam’a hizmet etmektedir ,sadece bizim gurup Müslüman değil,İslam çercevesinde olan her gurup Müslüman dır ,diye söyle, bu ve buna benzer bazı sözler söyleyip o alandan çıktım. Hiç kimseye hakaret etmem, hiç kimsede bana hakaret edemez, hakaret edenler bedelini eninde sonunda öder.

Bana hakaret edenlere dava açmadığıma kimse aldanmasın. Hasatlık ve başka sebeplerden zaman bulamadım.Bu demek değildir ki bundan sonra zaman bulmayacağım. Bu noktada sizlere bir teşekkür borcum var, sitelerde aleyhime yazılan yazılara güzel güzel cevaplar vermişsiniz.

Soru: Siz kimlere yazar olması için yardımcı olursunuz? Kriterleriniz neler? Feride gün Almanya?

Cevap: Kendisi muhtaç bir dede gayriye nasıl himmet ede:gerçeğine rağmen yazar olması için çok insana emek verdim fakat bir hata yaptım o hatalardan sonra şunlara dikkat ediyorum.

1- Yazar adayı ihlaslı olacak,yazarlığı enaniyetine basamak yapmayacak. Şöhret olmak için yazarlığı kullanmayacak. Sırf Allah için yazar olacak,kitabı satmasa da yazıları çok az okunsa da " Ben rabbim için yazdım ya gerisi önemli değil”diyebilecek ruh da olacak.

2- Tüm bilinci nedir bilecek.

3-Bir şeyi iyi bilen olacak.Ya İslam tarihini ya Hadis Usülunu ya Tefsir Usülu yada bunun gibi bir dalı çok iyi bilen olmalı. Bir şeyi çok iyi bilmeyen başka bir şeyi çok zor öğreniyor. O kişilerle ilgilenmeye çok geniş zaman lazım halbuki benim için vakit akşamüstü.

4-Yeteneği olacak. Size bir hatıramı anlatayım. Kitap fuarına bir genç kız geldi. Bir kitap yazdığını,baskı masrafını kendisinin söyleyip ilgilenip ilgilenemeyeceğimi sordu."İlgilenemem hiç vaktim yok." Dedim. Geçekten vaktim yoktu,bir yandan konferanslar, bir yandan Mektup Dergisine abone olanlara 3 kitap hediyesi verecek olduğum kitaplara( Aslında geçikmişti) bir kez daha göz atmalıydım ve diğer işler… Fakat genç kızın kitabına bir göz attım, ana dili Almanca olmasına rağmen kitabın ismi ve ara başlıkları dikkatimi çekti. Anında " Yardımcı olacağım" dedim.

Bu kitabın ismini” Deniz kızı”. Yazarı Nilüfer Sağdıç. Kitap Mektup yayınlarından çıktı. En azından ilk adımda ilgimin faydası olacaktır. Diye düşündüm. Bana kitap getirmek isteyenler çok oluyor. "On sayfasının gönder diyorum" gönderiyorlar. Bakıyorum, yazma aşkı var,heyecan var, gün görmemiş cümlelerle edebiyatta var fakat olması gerekenler yok. Özellikle bilgi,bilginin yedirilişi vb. İslami sahada yazar olmak isteyen önce Allah’a çok iyi bir kul olmaya çalışmalı. Kulluğu askıya asıp sadece  iyi bir yazar olmaya çalışmanın pek faydası olmaz.Ben çok yazarlar gördüm, şöhret onları hiç bozmadı.  Ve çok yazarlarda gördüm ki, kimi ne oldum delisi oldu, kimi şöhreti tartamayıp ayağı yerden kesildi, çizgiler kıstaslar şahsiyetler darman duman oldu. Her şeyi başarmak her şeyi kazanmak değildir.Bazenbaşaramamak,kazanamamakta büyük bir nimet olabilir. Bu da ahrette belli olur. Yazar olmak isteyip de olamayanlar yıkılmamalı fakat gayreti de elden bırakmamalı.

Soru: Türkiye'ye ne zaman geliyorsunuz?

Cevap: Şuan da araştırmalarıma,sohbetlerime ve de tedavime devam ediyorum. Oturum aldım, Batının Romanı isimli ( İsim noterde şansıma onaylatılmıştır.)kitap için ciddi ve derin çalışmalar yaptım. Batının Romanı öyle sıradan roman gibi yazılamaz elbette. Buralardan keyfimden durmuyorum ( Yazmadığım başka nedenler daha var.) İnsan halinden anlamayanlar "ben olsam evimden uzaklarda perişan olmayı göze almam diyor da, neyin var gardaş, neden bunca zamandır uzaklardasın" demiyor. Sorusunda bile yargı var. Şunu da hemen söyleyeyim evinde kaldığım (3. Sayıdaki Film gibi hayatın kahramanı Cemile ve diğer kardeşler elinden geleni yapıyorlar.) Çok şükür, dostlarım yönünden zenginim. Yani hiçbir şey uzaktan göründüğün gibi değildir. Dua edin dostlar.

Soru: Site ne zaman açılacak.( Bir çok kişinin sorusu) Siz siteye üye bulmaya bakın. Sitede sorulara cevap veriyorum .Üyeler hala on bine çıkamadı.Sizlere söylemiştim ben siteye üye yapmaya başlamadım size havale ettim bu işi diye. Herkes en az bir kişiyi üye yapsa, birden on iki bini geçer üye sayımız. Diyeceksiniz ki, işlemeyen siteye neden üye bulalım? Siz üye bulun, her gün kaç kişinin üye olduğuna bakıyorum. Atalarımız ne demiş, keser döner sap döner bir günde hesap döner.

Siz alt yapıyı hazırlayın. Marifet iltifata tabidir! Ne zaman marifet iltifat arar? İnsan içinde bir kırgınlık yaşadığı zaman bugünlerde, geçecek inşallah. Biraz daha, bekleyin.

Sorularınız olursa, siteye tam açıncaya kadar ayda bir sorularınıza cevap vereceğim inşallah yalnız ricam var: Sorularınızı özetle sorun sorulara cevap veriyorum 3 le devam edeceğim, her ayın bir ile beşi arasında sorularınıza cevap vereceğim inşallah. Belki ileride sorularınıza verdiğim cevapları kitap da yapabilirim.İsminizi vermek istemiyorsanız, müstear isim kullanın.

Soru:Youtube de siteniz var mı? Cengiz Ata İzmit.

Cevap: Hayır yok. Beni seven kardeşler çok güzel şeyler yapıyorlar. Bana zarar verecek şeylerden kaçındıklarını sanıyorum. Sitemdeki yazımı her video yu alıyorlarmış.Dost oldukları buradan da belli. Bir yanlış olursa, benim öz okuyucularım benim koruyucularımdır. Gereken yazıları yazar yanlışı düzeltirsiniz.

Soru: Ben size beş ay önce soru sordum hala cevap vermediniz? İsmail

Cevap: Değerli kardeşimiz, geçenlerde siteye bir göz attım, tam iki yıllık soruya bile cevap vermediğimizi gördüm. Arada bazı sorular kaynıyor. Sizde, sorunuzu takip edin, bir kez daha sorun. Şimdi buradan sorusu olup cevap alamayanlara sesleniyorum. Şahsıma soru sorduğunuzda cevap alamadıysanız bir zahmet yeniden sorun. Binlerce insan içinde beş on kişiyi görmemek beşeri hatadır. Fakat asla bilerek olmuyor, kasıtlı olmuyor.

Soru:Dergi parasını taksitle ödesek olmaz mı?

Cevap: Tabi ki olur. İsterseniz ayda yirmi yirmi ödeyin. Posta çekide, Almanya da hesaptan göndermenizde ücretsiz. Yeter ki abone olun. Derdim Mektup Dergisi yeni şablonu okutmak bir dergi seksen sayfa kuşe kağıt ve konular hep yosun tutmuş konular yada bir çok Müslüman’ın gözünden kaçan konular.Gençler okusun diye uğraşıyorum. Taksiti niye kabul etmeyeyim ki?

Türkiye den abone olmak isteyenler, üç hediye kitabı da istiyorlarsa postaneye gidip posta çeki almaları ve o çeki doldurmaları ne kadar ücret vereceklerse onu vermeleri kafidir. Türkiye için abone adresi bir isim ve hesap numarasından ibaret Emine Şenlikoğlu Özkan hesap No: 5835446

Almanya için hesap no: Emine Güzel Volks Bank Hesap:

NO:102485600

Bankleitzahl 490926 50

Lübbecker Almanya

 

Yeni ve eski dostlara sesleniyorum. Ben herhangi bir efendi hazretleri satışı yapmayan hiç kimsenin ismini kullanmayan bir yazar olduğumdan,ben kimsenin müritlerini kullanmıyorum,dernek ve vakıf kuracak zamanımda olmadı ki oralardaki elamanlar bana yardımcı olsa.Herhangi bir guruba da kayıtsız şartsız ,Allaha teslim olur gibi lime ve la sız(niçin ve hayır) teslim oluyorum demediğim içinde hiçbir gurub da bana sahip çıkmıyor. Üzgün değilim sadece durum bildiriyorum.

Ve Allah’ı sever gibide hiç kimseyi sevmiyorum .Benim sevgim haddi aşan sevgi olamaz. Bu durumda Allahtan sonra benim yardımcılarım okuyucularımdır. O halde, benim okuyucularım, Mektup dergisine verdiğim emeğin binde birini vermeli diye düşünüyorum. Keyfiyet sizin.Sorulara cevap veriyorum üç te buluşmak dileğiyle Allah'a emanet olun diyecektim ki bir soru daha geldi.

Soru: "Dar giyeceksen başını aç" dedin mi? -Hüseyin amcan

Cevap: Akidesini bilen bir Müslüman böyle söz söyler mi? Diyeceksiniz ki, İslami sitelerde dandik tesettür başlıklı haberi verdiler. Evet verildi, fakat Sibel Can Hülya Avşar konusunun bana sorulmadığı gibi dandik tesettür konusunda da sorulmadı, bir sürü çarpıtma sözler yazıda cirit atmış,Müslüman da inandı ne yapayım. İnanmasın. Bir Müslüman neyi söyler neyi söylemez artık bilinsin.

Bizim kısım falancıyı dışladı anlamındaki sözler bu konuda sorulmadı.

"Kızım Emine sen PKK haklı dedin mi? (Hüseyin Amcan)

Cevap: Hayır Kürtlerin haklı yönleri vardı. Irkçı zihniyet Kürtleri ve Kürtçeyi aşağıladı. (Şimdi de ırkçı Kürtler aynı hatayı Türkler için yapıyor.Masum Türkleri de masum bir dil olan Türkçeyi de suçluyor.) O aşağılanma o baskı PKK yı doğur du PKK laikçilerin tetiklemesiyle doğmuştur, dedim. Öleceğimi bilsem bir adım geri atmam.

Soru: Cübbeli senin için o sapıttı diyor. Bunun sebebi nedir? ( Hüseyin Amcan)

Cevap:Değerli can amcam, bu soruyu bana değil hakkımda söylediği on sözden dokuzu yalan olan Cübbeli beye sorsanız daha iyi olmaz mı? Selam ve Dua ile Allah'a emanet olun.

Not: Değerli site sakinleri; Sorulara cevap veriyorum (1) okudunuz mu? okudunuzsa, öyle uzun yazılardan sıkılıp sıkılmadığınızı bana bir zahmet bildirin.

***

Sitenin ne zaman faaliyete geçeceğini şuanda bilemiyorum, Şanı Yüce Allah izin verirse, kesin tarihi 15-04-2011 de açıklarız. O tarihe kadar sadece sorulara cevap vereceğim inşallah.

Sitemizi sizsiz bırakmayın. Bir yenilik var mı diye hiç olmazsa haftada bir ziyaret edin. Gün gelecek inşallah, her gün ziyaret edeceksiniz, hem de ertesi günü iple çekerek.Sorulara cevap veriyorum(2)yi burada noktalıyorum. 3te buluşmak umuduyla Allah'a emanet olun kardeşlerim. Ölürsek, cenneti alada, ölmezsek bu sitede görüşmek dileğiyle

Emine Şenlikoğlu 9 Şubat 2011

 

 

 

DİĞER YAZILAR

Oğlum gibi binlerce masum insan cezaevlerinde
ABD'de bir Müslümana saldıran iki çocuğa gözaltı
ÖRGÜTÜN BİRİNCİ MİSYONU İSLAM'I YOK ETMEK
"Bayırbucak Asla Düşmeyecek"
KÜRTAJ EKİPMANLARI BULUNDU
SORULARA CEVAP VERİYORUM(4)
Soru,insan yaratılmadan önce yaratıldı.Melekler sordu ilk soruyu.
SORULARA CEVAP VERİYORUM(3)
Zihnini kasıtlı olarak soru sormaya yönlendirme çünkü baş edemezsin. Ama soru tabii olarak oluşmuşsa; edep kurallarını aşmayan soruları KORKMADAN SOR
TÜRKİYE'NİN AYDIN SORUNU VE ŞENLİKOĞLU
İlk kitabının ardından 2.5 yıl cezaevine hapsedilmiş bir yazar olan Şenlikoğlu, giyim kuşamına kadar çizgisini hiç bozmadı.
ŞENLİKOĞLU'NDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
En çok okunan yazarlardan Emine Şenlikoğlu’ndan Habervaktim’e çarpıcı açıklamalar:
EŞCİNSELLİĞİN BİLİNMEYEN YÜZÜ
Şu yer yüzünde rotasını belirlememiş olan insanlar artık neye inanacağına şaşırmış bir durumda. Her şey o kadar karmaşık bir hal almış ki işin içinden

n

SORULARA CEVAP VERİYORUM(2)

n

SORULARA CEVAP VERİYORUM(1)
 
 
 

KATEGORİLER

SİTE YAZARLARI

ALINTI YAZARLAR

ABDULKADİR TURAN

İslam dünyasında Müslüman kimliğin yeniden keşfi..
FARUK BAŞER

ESTETİK AMELİYATI
ABDULCELİL CANDAN

Peygamberlere İman Konusunda Görülen Bazı Batıl İnançlar
FATMA TUNCER

GENÇ KUŞAĞIN ÇIKMAZLARI
AHMET TAŞGETİREN

FETVA LİNCİ GERÇEK FETVA
SEMA MARAŞLI

EVLİLİK KÜLTÜRÜ
İLHAN ORAL

HİZMET Mİ FİTNE Mİ
AHMET ANAPALI

ATATÜRK DEDİ Kİ KAN İLE YAPILAN İNKILAPLAR DAHA SAĞLAM OLUR
SERDAR TUNCER

AÇILMADAN YAKILAN BİR MEKTUP
CEM KÜÇÜK

İSLAMCILIĞIN DÖNEMİ ESAS ŞİMDİ BAŞLIYOR
İBRAHİM SARMIŞ

Hz. Muhammed'in (s) Büyülendiği İddiası
MEHMET EMİN YILDIRIM

Efendimiz (s.a.s.) Kimleri Şikâyet Edecek?
SERDAR DEMİREL

HAYATINI KAYBETTİ DE NE DEMEK
MEHMET KAPLAN

BU ACI NASIL ANLATILIR
MUSTAFA ÖZCAN

ALLAH İÇİN ÖLEYİMDE
ABDURRAHMAN DİLİPAK

İMAN ETTİK DEMEKLE
MEHMET GÖKTAŞ

Geceyi büyük bir medeniyet yapanların çocuklarıyız
CEMAL NAR

UYANIK KÜRTCÜ İSLAMCILARA UYARI
YAŞAR DEĞİRMENCİ

LALE DEVRİ MÜSLÜMANLARI GİBİYİZ
ŞEVKİ YILMAZ

HER DİRİLİŞ BİR FETİHTİR
ABDULLAH YILDIZ

SON ANDA
YUSUF KAPLAN

İNSANLIĞIN YÜKÜNÜ OMUZLARIMIZDA HİSSETMEK
HAYREDDİN KARAMAN

LAİKÇİLER ATAKDA
ABDULLAH BÜYÜK

EVLERİMİZİN MANEVİ KİMLİĞİ
FEYZULLAH BİRIŞIK

Bir davetçiden ya da bir kitaptan nasıl faydalanırsın?

MİSAFİR YAZARLAR

YAZAR ADAYLARI

DUYURULAR

GÜZEL SÖZLER

Ahireti idrak edemeyenler,insanları kolayca kafir ilan ediyor ,çünkü duygularını din zannediyor.

İSTATİSTİK

Sayac
Tekil  13386
Toplam 2815012
 
 

Eminesenlikoglu.Org internet üzerinden yayın yapmaktadır. Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
Tasarım ve Kodlama Networkbil.Net