Kullanıcı Adı

:   Şifre :

 Şifremi Unuttum

KADINLARI KADINLAR DA EZİYOR

Değerli Okuyucularım, İnanırmısınız, kitaplarımın yazılış hikâyesini yazmak nerdeyse kitabı yazmaktan daha zor geldi bana. Bu kitabın yazılış hikâyesi ortalama 20 yılda oluştu. Yirmi yılda oluşan hikâyeyi bir kaç sayfayla nasıl anlatabilirim bunu düşünüyorum. NOT:KİTAPÇILARDAN VEYA 0212 5218310 DAN İSTEYEBİLİRSİNİZ.
30/04/2007 -

Değerli Okuyucularım,

İnanırmısınız, kitaplarımın yazılış hikâyesini yazmak nerdeyse kitabı yazmaktan daha zor geldi bana.

Bu kitabın yazılış hikâyesi ortalama 20 yılda oluştu. Yirmi yılda oluşan hikâyeyi bir kaç sayfayla nasıl anlatabilirim bunu düşünüyorum.

Toplumda, toplumsal çürüme varsa, suçlusu kadınlar ve erkeklerdir. Düzelme varsa o da her ikisinin başarısıdır. Bu kıstas her şey için geçerlidir.

Mesela: Kadınların çok ağladığı kesin. Erkekler çoğunlukla içten kadınlar dıştan ağlar.

Toplumda, erkekleri yoldan çıkaran kadınlardır, kadınlar nice saygın kişilerin ayaklar altına alınmasına sebep olmuştur, derler ama buna kadınlar ne derler? O pek dile gelmez. Nice kadınları da erkekler yoldan çıkarmıştır. Fakat burada her iki tarafta cinsiyetinden dolayı yoldan çıkmaz. Her iki taraf için de, iffetlilik ve şahsiyet konusu üzerinde durmak lazım. Allah’tan korkan ama şahsiyeti oturmuş, otokontrole sahip bir dindar kadını da erkeğide kimse yoldan çıkaramaz. Hatta o kadar ki, Kadınları Kadınlar da Eziyor”da olduğu gibi, kişinin kendi gönlüde onu yoldan çıkaramaz. Fakat her zaman düşmez kalkmaz bir Allah’tır, deyip daima onun şeriatında (kanunlarında) ona sığınmak lazım.

Neler gördüm.

Ağlayan kadınları ağlatanın da kadın olduğunu gördüğüm gibi, erkeği öldürenin, ya da kâtil yapanın çoğunlukla yine erkek olduğunu da gördüm. Aslında, kadınları kadınlar da eziyor ama aynı şekilde erkekler erkekleri de eziyor. Bence bu konuda bir eşitlik var dünyada.

Mesela: Bir iş yerinde çalışan kadın, bir kadını da bir erkeği de işten attırabiliyor veya onun rahatını kaçırıyor. Aynı şekilde, bir erkek erkek tarafından da kadın tarafından da işten atılıyor. Veya iftiraya uğruyor vb.

Efendim diyor bazı erkekler, kadınlar çıplak gezip bizi etkiliyorlar. Bakın erkekler öyle mi geziyor? Çok salakca soru derdim ama bu ifadenin yakışık almayacağını bildiğim için çok cahilce bir soru diyorum. Çünkü, kadının mini etek giymesi, erkeği etkiler ama erkeğin mini etek giymesi veya teşhirci kadınlar gibi süslü püslü gezmesi, açık saçık olması kadınları etkilemez ki. Hatta süslü erkek, kadının midesini bulandırabilir. Şık giyimle süslü giyim farklıdır. En hobba kızlar bile dans ederken eğlenirken, hobba erkeği beğensede evlenirken “O zübbeden kocamı olur!” diyor çoğunlukla. Yani, kişilikleri olmayınca her iki cinste, cinsel kişilikleriyle kendilerini önemli görüyorlarsa, her ikisi de cinsellik avcılığına çıkınca, oltasına kendi gibi olan birini takıyor. Önce bu böyle biline. Birinin tuzağına düşen erkek ya da kadın, karşıyı suçlamaktan çok kendisini gözden geçirmeli.

Neyle?

Tabiki bilgiyle... Okumakla... Allah’tan hidayet istemek ve hidayet yolunda kalma kurallarına uymakla. İnsanlığın kurtuluşu için bizim çözümümüz din. Daha iyi çözümü olan çıksın ortaya.

Bir erkek, bir kadına vurulmuş karısını terketmiş. Peki o kadın, (Diyelim ki dinle imanla ilgisi yok) Neden o erkeğin hanımını düşünmedi? Onu neden eziyor?

“Efendim o evli ama ondan elektrik aldım onu sevdim ne yapayım?” diyor. Bir gün o elektriğin kendisini çarpacağını bilemiyor, düşünmüyor. İyi bir dini eğitimden geçse, aklını bozmadığı sürece hiç kimsenin kocasına kur yapıp o erkeği yuvasından çalmaz. Dikkat, dini eğitimi varsa diyorum. Dini eğitimi ve öğrenimi olduğu halde böyle yapan kadınlar yok mudur? denirse, hiç yoktur demiyorum, yirmi yedi yıldır İslâmi kesimin içindeyim, gerçek şuurda olup da bozulan sadece üç kadın gördüm. İkisi durumunu düzeltti. Onlarla konuştum, hatta birini psikiyatriste de götürdüm, meğer cinsel bir hastalık geçiriyormuş. “Klinik vaka.” dedi doktor. Bu kişi ilaç tedavisi görmeden asla iyileşemez, kendisini, duygularını kontrol altına alamaz ve daha neler neler.

Hayatı, insanı çok iyi tanımak gerekiyor.

İnsanın kendisini, her uzvunun nasıl eğiteciğini bilmesi lazım. Eğer mide eğitilemiyor olsaydı Allah çeşitli yiyecek içecekleri yasak etmezdi. Allah’ın yasak ettiği her şey kontrol altına alınabilir.

Gönül söz dinlemiyor diyorlar.

Dinlemesin. Kendi kendine bir müddet yana dursun ama sen İslâm’a aykırı hiç bir şey yapma. Yaptıklarından sorumlusun. Sonra yangın bir gün sona erer.

Benim İslâm’dan anladığıma göre, dil, göz, mîde, el, ayak eğitilip konrol altına alındığı gibi, cinsel arzularda kontrol altına alınabilir.

Her neyse.

Gördüklerim şuydu. Zalimin dişisi erkeği yoktu, hangisi zalimse ötekini eziyor.

Kitabı yazmaya karar vermiştim ama yaşanmış bir hikaye bekliyordum. Gözlemlerim de devam ediyordu.

Çeşitli iş yerlerinde, ailelerde, hayatın yaşandığı yerlerin görebildiğimiz kadarıyla her yerinde, kadınları kıskanıp ezenler çok var. Nice gelini kaynana boşatmıştır oğluna. Nice kaynanayı sokağa attırmıştır gelin. Aynı şekilde damat, kaynata düşmanlığı.

Konumuz erkeklerin erkeği nasıl ezdiği değil, kadınların kadını nasıl ezdiği olduğu için örneğimi kadınlardan vermeye devam edeyim.

Çok değerli bir arkadaşımız vardı. Onun kocasına âşık olan kadın arkadaşımızın eşinin kalbine girmeyi başardı. Dört çocuk annesi arkadaşımız çok acı çekti. Gidip kadına yalvardı “Ne olur! Kocamı bırak. Çocuklarımın babalarına saygısı sevgisi kalmaz. Biz birbirimizi çok seven bir çifttik. Eşimin bazı isteklerine yetişemedim, çalışan bir kadınım. Onun kadına ihtiyacı olduğu için sana ilgi duyuyor ne olur, aramızdan çekil, dediyse de kadın aradan çekilmedi. Arkadaşımız acı günlerine günleri ekledi. Devamlı şunu söylüyor “Onu bunu bilmem. Erkekleri tahrik eden bütün kadınlar, kadınlara zulmediyor, düşmanlık yapıyor.” der dururdu. Hâlâ söyler bu sözü.

Bir gün derneğimize gelen bir hanım, beni kurtarın diye feryat ediyordu. “Beni kurtarın! Ne olur kurtarın beni.” diyordu. Onunla o zaman başladım ilgilenmeye. Sonra da kadın ruhunu araştırmaya başladım. Araştırmam sonucunda erkeklerin bilmediği kadının bir başka yönünü keşfettim ve Kadınları Kadınlar da Eziyor kitabını yazdım.

Kadınları Kadınlar da Eziyor çıktığı zaman erkek okuyucularımın bana çok kırılacağını kimininde kızacağını sanıyordum ama tam zıddı oldu. Bu kitap sayesinde kadın duygusunun varlığını anladım, diyenden tutun, “Ben sanıyordum ki, eşiyle mutsuz olan erkeğin gözü dışarı kayar ama kadına kocası ne kadar kötü olursa olsun, kadın kadındır başkalarına özenmez gözü dışarıya kaçmaz sanıyor, karıma kadın-kız şakaları yapıyordum.” a kadar itiraflar ve teşekkür geldi. Konusu bakımından bildiğim kadarıyla dünyada ilk. Konusu ne mi? Söylemişim gibi olsa da söylemedim.

 

DİĞER YAZILAR

SORMA NASILSA CEVABI YOK
Konu olarak Türkiyede ilk defa yazılan bu kitap,Sperim Bankacılığından sperimle büyüyen çocuğun ızdıraplı hayat hikayesini anlatmaktadır.
MERHAMET
Bayrampaşa Cezaevvindeyim. “Yeni mahkûm geldi.” dediler. Baktım hüzünlü bir kadın. Cezaevine giriş anında bazı mahkûmlarda görünen şoke olmuş hali ser
EŞLER ARASI İLİŞKİDE İLETİŞİM STRATEJİSİ
İnsan, bilinmeyen, ama bilindiği sanılan varlık. Ya da bazen bilinen bazen derinlerde yaşayan. Tez’im için psikolojik ağırlıklı bir konu söyledim H
BİR GÖNÜL MÜCADELESİ
Özellikle Avrupa’da duyduğum “İthal damat” “İthal gelin” sözlerinden sonra konuya değindim. Bir de baktım ki, Avrupa’ya giden damatlar da gelinler de
İZAHLI NAMAZ HOCASI
NOT:KİTAPÇILARDAN VEYA 0212 5218310 DAN İSTEYEBİLİRSİNİZ.
ESİR EVLİLER
Esir Evlilerle ilgili sayısını bilemeyeceğim kadar olay dinledim, mektuplar aldım. Bizzat gördüğüm şahıslarda oldu. Kitapla ilgili olarak bir ipucu
SEVGİDE HİÇ VEFA YOK MU?
SEVGİDE HİÇ VEFA YOK MU? Bu kitabı eşini aldatan altı kişiye okuttum. Hepsi de “Eğer ben bu kitabı daha önce okusaydım asla bu hatayı yapmazdı
CİVCİV AİLESİ - MAVİ SERİ
Çocuk kitabı yazmaya onbeş yıl cesaret edemedim çünki, çocuk farklı bir dünya. Çocuk ruhunu anlamak yetmez, neyi nasıl vereceğimizi de bilmeliydik.
CİVCİV AİLESİ - BEYAZ SERİ
Çocuk kitabı yazmaya onbeş yıl cesaret edemedim çünki, çocuk farklı bir dünya. Çocuk ruhunu anlamak yetmez, neyi nasıl vereceğimizi de bilmeliydik.
NESİLLER ÖYKÜSÜ - BABA SENDE BİRŞEY SÖYLE

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - ANNE BÜYÜKLERE BİRŞEY SÖYLE

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - ALİ'NİN DÜNYASI

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - AĞLAYAN KÖPEK

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - DEPREMİN ARDINDAN

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - KARDEŞ SEVGİSİ

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - KONUŞAN SERÇE

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - HAYAL ÇOCUK

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - KÜÇÜK KIZIN UMUDU

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - TOPAL KARINCA

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - KIRMIZI ELBİSELİ KIZ

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - YILAN YAVRUSU

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - KÜÇÜK KELEBEKLER

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - KÜÇÜK KIZ

n

NESİLLER ÖYKÜSÜ - ŞİRİN KÖY

n

KILAVUZ İSLÂM-I DOĞRU ANLAMAK - 4 CİLT

n

BUNALIM

n

ÇAĞRI

n

HARCANDIK

n

KADINLARI KADINLAR DA EZİYOR

n

ÇİN İŞKENCESİ

n

BİNBAŞININ KIZI KÜRDO(Son Pişmanlık Fayda Eder)

n

İMAMIN MANKEN KIZI

n

ÇİNGENE

n

SABIKALI VE DUL

n

GEÇMİŞİN İZLERİ

n

UZAKTAKİ ÇIĞLIKLAR

n

RADYO VE BASIN RÖPORTAJLARI

n

GERİ TEPEN KURŞUNLAR

n

BEN KİMİN KURBANIYIM?

n

KIBRIS SULAR İÇİNDE BİR YETİM

n

İNSANLIĞIN BELGESELİ

n

BİR ADIMLIK KOŞU

n

MARİA

n

VİCDAN AZABI

n

İSİMSİZ KİTAP

n

ÖNCE SORU SORARLAR SONRA HAM İNSANI KOPARIRLAR DİNİNDEN

n

TELEFONLA RÖPORTAJ

n

İNSANLAR DA KAYAR

n

AĞLATAN YOLLAR

n

KELEPÇELİ KALEMİMDEN

n

RUHUMUN PENCERESİ

n

BİZ BU VATANIN NESİ OLUYORUZ

n

ÜLKEMİ ARIYORUM

n

NE OLUR İHANET ETME

n

İSLAM'DA ERKEK

n

BURASI DA CEZAEVİ

n

MAHKUM DUYGULAR

n

BİZE NASIL KIYDINIZ

n

GENÇLİĞİN İMANINI SORULARLA ÇALDILAR
 
 
 

KATEGORİLER

SİTE YAZARLARI

ALINTI YAZARLAR

SERDAR DEMİREL

HAYATINI KAYBETTİ DE NE DEMEK
ABDULKADİR TURAN

İslam dünyasında Müslüman kimliğin yeniden keşfi..
İBRAHİM SARMIŞ

Hz. Muhammed'in (s) Büyülendiği İddiası
CEM KÜÇÜK

İSLAMCILIĞIN DÖNEMİ ESAS ŞİMDİ BAŞLIYOR
SERDAR TUNCER

AÇILMADAN YAKILAN BİR MEKTUP
AHMET ANAPALI

ATATÜRK DEDİ Kİ KAN İLE YAPILAN İNKILAPLAR DAHA SAĞLAM OLUR
İLHAN ORAL

HİZMET Mİ FİTNE Mİ
SEMA MARAŞLI

EVLİLİK KÜLTÜRÜ
AHMET TAŞGETİREN

FETVA LİNCİ GERÇEK FETVA
FATMA TUNCER

GENÇ KUŞAĞIN ÇIKMAZLARI
ABDULCELİL CANDAN

Peygamberlere İman Konusunda Görülen Bazı Batıl İnançlar
FARUK BAŞER

ESTETİK AMELİYATI
MEHMET EMİN YILDIRIM

Efendimiz (s.a.s.) Kimleri Şikâyet Edecek?
MEHMET KAPLAN

BU ACI NASIL ANLATILIR
HAYREDDİN KARAMAN

LAİKÇİLER ATAKDA
YUSUF KAPLAN

İNSANLIĞIN YÜKÜNÜ OMUZLARIMIZDA HİSSETMEK
ABDULLAH YILDIZ

SON ANDA
ŞEVKİ YILMAZ

HER DİRİLİŞ BİR FETİHTİR
YAŞAR DEĞİRMENCİ

LALE DEVRİ MÜSLÜMANLARI GİBİYİZ
CEMAL NAR

UYANIK KÜRTCÜ İSLAMCILARA UYARI
MEHMET GÖKTAŞ

Geceyi büyük bir medeniyet yapanların çocuklarıyız
ABDURRAHMAN DİLİPAK

İMAN ETTİK DEMEKLE
MUSTAFA ÖZCAN

ALLAH İÇİN ÖLEYİMDE
ABDULLAH BÜYÜK

EVLERİMİZİN MANEVİ KİMLİĞİ
FEYZULLAH BİRIŞIK

Bir davetçiden ya da bir kitaptan nasıl faydalanırsın?

MİSAFİR YAZARLAR

YAZAR ADAYLARI

DUYURULAR

GÜZEL SÖZLER

Hiç acı çekmemiş olanlar düşüncesiz olurlar

İSTATİSTİK

Sayac
Tekil  13386
Toplam 2980003
 
 

Eminesenlikoglu.Org internet üzerinden yayın yapmaktadır. Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
Tasarım ve Kodlama Networkbil.Net