Kullanıcı Adı

:   Şifre :

 Şifremi Unuttum

Oğlum gibi binlerce masum insan cezaevlerinde

// -

'Oğlum gibi binlerce masum insan cezaevlerinde'

GÜNCEL / DİYARBAKIR - 25.01.2016 18:00
İslami kimliğinden dolayı türlü işkencelerden geçirilip tutuklanan ve 22 yıldır cezaevinde olan Mustafa Dayan için baba Sabri Dayan yeniden yargılanma talep etti.

Oğlunun 22 yıldır haksız gerekçelerle cezaevinde tutulduğunu söyleyen Sabri Dayan, 90'lı yıllarda Müslümanlara yönelik büyük eziyetler yapıldığını, bunun neticesinde oğlu Mustafa'nın da türlü işkencelerden geçirilip hapsedildiğini ve yaşadıkları mağduriyetin bir an önce giderilmesini istedi.

Oğlu Mustafa Dayan'ın 22 yıldır suçsuz yere cezaevinde yattığını söyleyen Sabri amca, Ergenekon tahliyelerine vurgu yaparak “Devlet,  onların suçlu olduğunu bilmesine rağmen hepsini bıraktı. Benim oğlum ise Kur'an'ı yaşamak istediği için cezaevine konuldu. Oğlum suçsuzdur ve onun yeniden yargılanmasını istiyorum.” dedi.

Sabri amca, oğlunun 18 yaşından bu yana cezaevinde olduğunu hatırlatarak, ilkokuldan liseye kadar hep okulunu birincilik derecesiyle bitirdiğini,  çok efendi ve edepli biri olduğunu ve devletin de oğlu Mustafa'nın suçlu olmadığını iyi bildiğini söyledi.

“Oğlum gibi binlerce masum insan cezaevlerinde”

Sabri amca 90 yıllarda İslami kimliğiyle yaşamak isteyenlere karşı büyük zulümler yapıldığını ve o dönemde oğlunun da bu zulümler nedeniyle tutuklanıp cezaevine konulduğunu belirterek şunları söyledi:  “O zamanın münafık hükümeti kim camiye gidip Kur'an öğrenmek istediyse herkesi toplayıp cezaevine attı. Oğlum gibi binlerce masum insan bu şekilde cezaevlerinde. Nasıl olurda yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede Müslüman gençlerin hayatı böyle karartılır.”

Binlerce Müslüman gencin suçsuz yere cezaevlerine konulduğunu ifade eden Sabri amca, “Hristiyanlar bile kendi dinlerini öğretmek için çocuklarını kiliseye yolluyor. Yani biz kendi çocuklarımızın dinini, Kur'an'ı öğrenmeleri için camiye gönderdik diye suç mu işledik.   Bu suç mudur yani,  bu suç ise o zaman siz Müslümanlığınızdan şüphe edin.” diye konuştu.

“O dönemin zalim hükümeti Müslüman halka zulmetti”

Oğlu Mustafa Dayan'a ağır işkenceler yapıldığını, yargılama safhasında çok hukuksuzluk yaşadıklarını belirten Sabri amca, oğlunun yeniden yargılanması gerektiğini vurgulayarak, “Eğer bir suç işlemişlerse, insanlara zararları dokunmuşsa o zaman bende bunlar bu cezayı hak ediyorlar derim. Ama o dönemin zalim hükümeti Müslüman halka zulmetti. Bunu şimdiki hükümette biliyor. Oğlum 22 yıldır suçsuz bir şekilde cezaevinde tutuluyor.  Yeter artık, bizde yaşlandık,  70 yaşına geldim, benim şekerim var, annesi de ayaklarından rahatsız.  Annesi iki ayağından da ameliyat olduğu için artık ne o ne ben oğlumun görüşüne gidemiyoruz.”  şeklinde konuştu.

“Ergenekon dosyasını açıp onları tekrar yargıladınız”

Cumhurbaşkanı'na ve Başbakan'a seslenen Sabri amca, “Oğlum gibi yüzlerce insan cezaevinde, artık yeter.  Suçsuz yere cezaevinde yatanlara bir çare bulun. Ergenekon dosyasını açıp onları tekrar yargıladınız,  devlet onların hepsinin suçlu olduğunu bilmesine rağmen ve onlar hükümeti yıkmak istemelerine rağmen siz onların hepsini serbest bıraktınız.  Bizim çocuklarımız Allah' ın dinini insanlara öğrettiler diye hâlâ cezaevlerinde tutuyorsunuz.  Bu mu sizin Müslümanlığınız,  sizin adaletiniz bu mu?” diye sordu.  (Yunus Sırat / M. Sıddık Bilge - İLKHA)     

 

 

DİĞER YAZILAR

Oğlum gibi binlerce masum insan cezaevlerinde
ABD'de bir Müslümana saldıran iki çocuğa gözaltı
ÖRGÜTÜN BİRİNCİ MİSYONU İSLAM'I YOK ETMEK
"Bayırbucak Asla Düşmeyecek"
KÜRTAJ EKİPMANLARI BULUNDU
SORULARA CEVAP VERİYORUM(4)
Soru,insan yaratılmadan önce yaratıldı.Melekler sordu ilk soruyu.
SORULARA CEVAP VERİYORUM(3)
Zihnini kasıtlı olarak soru sormaya yönlendirme çünkü baş edemezsin. Ama soru tabii olarak oluşmuşsa; edep kurallarını aşmayan soruları KORKMADAN SOR
TÜRKİYE'NİN AYDIN SORUNU VE ŞENLİKOĞLU
İlk kitabının ardından 2.5 yıl cezaevine hapsedilmiş bir yazar olan Şenlikoğlu, giyim kuşamına kadar çizgisini hiç bozmadı.
ŞENLİKOĞLU'NDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
En çok okunan yazarlardan Emine Şenlikoğlu’ndan Habervaktim’e çarpıcı açıklamalar:
EŞCİNSELLİĞİN BİLİNMEYEN YÜZÜ
Şu yer yüzünde rotasını belirlememiş olan insanlar artık neye inanacağına şaşırmış bir durumda. Her şey o kadar karmaşık bir hal almış ki işin içinden

n

SORULARA CEVAP VERİYORUM(2)

n

SORULARA CEVAP VERİYORUM(1)
 
 
 

KATEGORİLER

SİTE YAZARLARI

ALINTI YAZARLAR

SERDAR DEMİREL

HAYATINI KAYBETTİ DE NE DEMEK
ABDULKADİR TURAN

İslam dünyasında Müslüman kimliğin yeniden keşfi..
İBRAHİM SARMIŞ

Hz. Muhammed'in (s) Büyülendiği İddiası
CEM KÜÇÜK

İSLAMCILIĞIN DÖNEMİ ESAS ŞİMDİ BAŞLIYOR
SERDAR TUNCER

AÇILMADAN YAKILAN BİR MEKTUP
AHMET ANAPALI

ATATÜRK DEDİ Kİ KAN İLE YAPILAN İNKILAPLAR DAHA SAĞLAM OLUR
İLHAN ORAL

HİZMET Mİ FİTNE Mİ
SEMA MARAŞLI

EVLİLİK KÜLTÜRÜ
AHMET TAŞGETİREN

FETVA LİNCİ GERÇEK FETVA
FATMA TUNCER

GENÇ KUŞAĞIN ÇIKMAZLARI
ABDULCELİL CANDAN

Peygamberlere İman Konusunda Görülen Bazı Batıl İnançlar
FARUK BAŞER

ESTETİK AMELİYATI
MEHMET EMİN YILDIRIM

Efendimiz (s.a.s.) Kimleri Şikâyet Edecek?
MEHMET KAPLAN

BU ACI NASIL ANLATILIR
HAYREDDİN KARAMAN

LAİKÇİLER ATAKDA
YUSUF KAPLAN

İNSANLIĞIN YÜKÜNÜ OMUZLARIMIZDA HİSSETMEK
ABDULLAH YILDIZ

SON ANDA
ŞEVKİ YILMAZ

HER DİRİLİŞ BİR FETİHTİR
YAŞAR DEĞİRMENCİ

LALE DEVRİ MÜSLÜMANLARI GİBİYİZ
CEMAL NAR

UYANIK KÜRTCÜ İSLAMCILARA UYARI
MEHMET GÖKTAŞ

Geceyi büyük bir medeniyet yapanların çocuklarıyız
ABDURRAHMAN DİLİPAK

İMAN ETTİK DEMEKLE
MUSTAFA ÖZCAN

ALLAH İÇİN ÖLEYİMDE
ABDULLAH BÜYÜK

EVLERİMİZİN MANEVİ KİMLİĞİ
FEYZULLAH BİRIŞIK

Bir davetçiden ya da bir kitaptan nasıl faydalanırsın?

MİSAFİR YAZARLAR

YAZAR ADAYLARI

DUYURULAR

GÜZEL SÖZLER

Karnı açlardan ziyade,kalbi açlara acırım

İSTATİSTİK

Sayac
Tekil  13386
Toplam 2980074
 
 

Eminesenlikoglu.Org internet üzerinden yayın yapmaktadır. Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
Tasarım ve Kodlama Networkbil.Net